Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z fiskusem weź się od razu. Chociaż masz na to jeszcze wiele czasu, gdyż zeznanie musisz złożyć do 2 maja 2017 roku, jednak nie czekaj na ostatni dzwonek (szczególnie, kiedy możesz dostać zwrot podatku).


Należałoby przedtem dokładnie sprawdzić: co, na jakiej podstawie oraz w ramach jakiego limITu masz prawo potrącić w PIT za rok 2016, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić.
Unikniesz też pośpiechu oraz zdenerwowania, a to może być powodem kosztownych pomyłek. Objaśniamy, w jaki sposób wypełnić PIT-37 - krok po kroku. Przy wypełnianiu deklaracji rocznej nieodzowny będzie PIT-11, jaki musisz uzyskać od swojego chlebodawcy (albo zleceniodawcy). Jeżeli w przeciągu roku wykonywałeś pracę w paru punktach, musisz skompletować dokumenty od wszystkich chlebodawców. Mieszczą one informacje dotyczące przychodów, kosztów ich osiągnięcia jak też pobranych w przeciągu roku zaliczek i składek.


firma - fotografia
Author: Agencia de Noticias ANDES
Source: http://www.flickr.com


wykres
Author: eGospodarka.pl
Source: eGospodarka.pl


Poczynając od stycznia 2015 obowiązują nowe wzory blankietów podatkowych , PIT-36, , PIT-36L jak też aneksów PIT-D oraz PIT-O. PIT 37 wypełniasz, jeżeli odbierałeś dla przykładu wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Zacznij od zgromadzenia danych o swoich dochodach oraz pobranych zaliczkach. Jeśli jesteś pracownikiem etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie bądź o dzieło, powinieneś otrzymać od pracodawców formularz PIT-11.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, to spojrzyj także na podobne wpisy, które posiadają równie interesujące informacje - one niezwykle Cię pochłoną.

Na samej górze blankietu wpisujesz własny numer PESEL ewentualnie NIP. PESEL jest dla jednostek, które nie prowadzą firmy jak też nie są objęte podatkiem VAT.
NIP jest dla drugich osób - przykładowo płatników podatków, składek na ZUS. W poz. numer 5 wpisujesz rok 20156. Selekcjonujesz metodę opodatkowania zaznaczając w poz. 6 stosowny kwadracik.