Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Masz swój biznes? Chcesz nabyć auto? Zobacz, co musisz wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli masz swój biznes i zamierzasz kupić auto koniecznie przeczytaj poniższy tekst.


Leasing – co to takiego?


Leasing to forma dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, auto nie będzie Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.
finanse
Author: Bryant Surety Bonds
Source: http://www.flickr.com


Projektor instalacyjny z serii P
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


To znakomita oferta dla przedsiębiorców a także tych, którzy wykonują wolny zawód lub pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing również musisz płacić miesięczne raty. Jaka jest więc różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest zdecydowanie mniej zobowiązujący. Dlaczego?


Bo w chwili, gdy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po prostu oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie wchodzi w grę. Jak widać leasing jest prostszą formą finansowania. Kolejnym plusem jest ograniczenie formalności do koniecznego minimum. Aby leasingować samochód czasami potrzebujesz tylko dowodu tożsamości oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, gdy zamierzasz poruszać się droższym samochodem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twoich średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w czasie poprzednich sześciu miesięcy. Ważna będzie także forma Twojego zatrudnienia oraz stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię również dokumenty poręczyciela.


(ogólnie o leasingu samochodów)
Author: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.


Dla kogo jest leasing?


Leasing jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, oraz dla osób fizycznych, tzw.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do tego serwisu, gdyż odkryjesz tam masę interesujących artykułów w tym temacie.

leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, staniemy się właścicielami auta po zapłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast gdy wybierzemy operacyjny możemy, lecz nie jesteśmy zmuszeni do wykupu pojazdu. Gdy uprzednio wybraliśmy leasing operacyjny możemy swobodnie oddać samochód firmie leasingowej. Jest to dobra opcja dla osób, które lubią co jakiś czas wymienić samochód na inny.


Co, gdy przeoczymy termin naszej raty?


Aby nie mieć niepotrzebnych kłopotów powinniśmy wpłacać wskazaną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że firma leasingowa w krótkim czasie zareaguje na brak spłaty.
Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeśli opóźnienie wynosi ponad 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości przypadków musi się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeśli opóźnienie dotyczy tylko jednej raty, grożą mu jedynie odsetki. Będzie zmuszony też ponieść koszty wezwań i upomnień.


Jednak, jeśli opłacamy stale nasze zobowiązania leasing może nam w wielu przypadkach znacznie ułatwić pracę i życie.