Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jaka jest wysokość opłaty na ubezpieczenie emerytalne członka personelu?

Po przepracowanych wielu latach, każdy pragnie iść na wymarzoną emeryturę. Będzie mógł w tym czasie rozpocząć podróżować, czy poświęcać czas jakiemuś swojemu hobby. Może to być np. wędkowanie czy też gra w tenisa.


Drukarnie cyfrowe
Source: cats-solutions.co.uk


W czasie pracy nigdy nie miał na to czasu, a na wymarzonej emeryturze nareszcie będzie go miał wystarczająco dużo.


składkiemerytalne
Author: Doug Belshaw
Source: http://www.flickr.com


Co miesiąc wszyscy obowiązkowo możemy oszczędzić na emeryturę. Czy chcemy, czy też nie, z naszej pensji brutto potrąca się na ten cel 19,52%. Jest to jedna piąta każdej wypłaty. Zarabiając średnią krajową odkłada się na emeryturę około 730zł na miesiąc. Te oszczędności nie będą należeć jednak do nas. Nie posiadamy do nich dostępu. Praktycznie całkowicie zasilają budżet państwa oraz finansują bieżące emerytury.

Jeśli sądzisz, że odnajdziesz przyciągające oko treści w sieci, to przejdź (https://szukasz-pracy.pl/zbior-truskawek-szklarniowych-2/) do opisywanego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tu.

Składkiemerytalne to zaledwie jedna cząstka pakietu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, które płacimy co miesiąc. Całość zobowiązań może wynosić około 33-36% należącej do nas wypłaty. Składka emerytalna jest dzielona na trzy nierówne elementy. Największa z nich stanowczo trafia na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dużo mniejsza zasila nasz rachunek w OFE, a pozostałość trafia do tzw. Funduszu Rezerwy Demograficznej.


Na należące do nas konto w ZUS dociera 16-22% naszych zarobków brutto.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do tej strony (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/tychy/), gdyż znajdziesz tam mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam opisane.

Są one ewidencjonowane na indywidualnych kontach. Jest to nic odmiennego niż typowy zapis księgowy. Nasze aktualne składkiemerytalne nie są oszczędzane czy inwestowane, lecz stale wydawane na opłacanie świadczeń pobieranych przez dzisiejszych emerytów. Na należące do nas indywidualne konto w obranym otwartym funduszu emerytalnym trafia 23% naszej pensji brutto. Do swoich oszczędności z OFE również nie mamy dostępu aż do uzyskania wieku emerytalnego.
Odmienność jednak polega na tym, że są one faktycznie lokowane w różnorodnego rodzaju inwestycje na rynku kapitałowym. Nie finansują wprost aktualnych emerytur. Faktycznie docierają do obiegu i powiększają należące do nas składki.