Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Zobacz profesje pewnej przyszłości

rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom wypływającym m.in. ze zmian demograficznych dopełniających się w społeczeństwie, z dynamicznego rozwoju nowych technologii i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej.


Czynniki te kształtują profesje przyszłości – zawody, jakich przedstawiciele będą poszukiwani na rynku pracy.
asystentka prezesa
Author: Sigma International
Source: Sigma International


Dostosowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku o wiele zwiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym rzemiośle.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej szkolenie managerskie o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Pracodawcy sygnalizują popyt szczególnie na wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Pierwszym działaniem, aby uzyskać tenże status będzie dobór właściwego kierunku studiów, który pozwoli zdobyć zawód z przyszłością.

Jeśli po przeanalizowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie (http://efematic.pl/o-nas/) niesamowicie Ci może pomóc - kliknij i zobacz!

Sektory, w jakich notuje się duże zapotrzebowanie na pracobiorców, to między innymi: sektor finansowy jak też gałąź e-marketingu. Szczególnie w specjalizacji IT mamy do czynienia z tzw. rynkiem kandydata, co znaczy, że zapotrzebowanie na pracobiorców przewyższa ich podaż. Pozostałe profesje z przyszłością są to m.in. coach a także pedagog starszych osób. Poza pracobiorcami umysłowymi określonych branż, brak też wykwalifikowanych pracowników fizycznych: mechaników czy spawaczy. Jednakże również asystentka prezesa bez problemu znajdzie pracę. Podług raportów ilustrujących sytuację na lokalnym rynku pracy, są oni jednymi z w największym stopniu poszukiwanymi profesjonalistów.


Już dzisiaj chlebodawcy sygnalizują popyt na specjalistów od kwestii finansowych, co wynika m.in. z coraz węższych specjalizacji w tym sektorze.
Jak podkreślają znawcy rynku, odszukanie świetnego finansisty jest zadaniem skomplikowanym. Równocześnie są oni wysoce opłacani, stąd jest to praca z przyszłością – świetnie płatana oraz poszukiwana.