Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Zobacz profesje pewnej przyszłości

rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom wypływającym m.in. ze zmian demograficznych dopełniających się w społeczeństwie, z dynamicznego rozwoju nowych technologii i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej.


Czynniki te kształtują profesje przyszłości – zawody, jakich przedstawiciele będą poszukiwani na rynku pracy.
asystentka prezesa
Author: Sigma International
Source: Sigma International


Dostosowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku o wiele zwiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym rzemiośle. Pracodawcy sygnalizują popyt szczególnie na wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Pierwszym działaniem, aby uzyskać tenże status będzie dobór właściwego kierunku studiów, który pozwoli zdobyć zawód z przyszłością.

Jeśli po przeanalizowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie (http://efematic.pl/o-nas/) niesamowicie Ci może pomóc - kliknij i zobacz!

Sektory, w jakich notuje się duże zapotrzebowanie na pracobiorców, to między innymi: sektor finansowy jak też gałąź e-marketingu. Szczególnie w specjalizacji IT mamy do czynienia z tzw. rynkiem kandydata, co znaczy, że zapotrzebowanie na pracobiorców przewyższa ich podaż. Pozostałe profesje z przyszłością są to m.in. coach a także pedagog starszych osób. Poza pracobiorcami umysłowymi określonych branż, brak też wykwalifikowanych pracowników fizycznych: mechaników czy spawaczy. Jednakże również asystentka prezesa bez problemu znajdzie pracę. Podług raportów ilustrujących sytuację na lokalnym rynku pracy, są oni jednymi z w największym stopniu poszukiwanymi profesjonalistów.


Już dzisiaj chlebodawcy sygnalizują popyt na specjalistów od kwestii finansowych, co wynika m.in. z coraz węższych specjalizacji w tym sektorze.
Jak podkreślają znawcy rynku, odszukanie świetnego finansisty jest zadaniem skomplikowanym. Równocześnie są oni wysoce opłacani, stąd jest to praca z przyszłością – świetnie płatana oraz poszukiwana.