Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Lampki i plafony - rozwiązanie na rozproszone oświetlenie w przedpokoju.

Przedsionek to wizytówka naszego domu i początkowe pomieszczenie, które dostrzegają wchodzący do nas goście. Zazwyczaj jest to pomieszczenie wąskie i bez dostępu do naturalnego światła. Dlatego też możemy mieć trudność z jego interesującą konfiguracją. Ważny jest tutaj pomysł iluminacji powierzchni, którą trzeba starannie zaplanować.


Oświetlenie to podstawowy element nie tylko sieni ale każdego pomieszczenia. Detal, który tworzy w nim unikalny klimat. Lampy sufitowe do przedpokoju powinny być starannie dobrane do rodzaju, wielkości i kształtu korytarza. Powinniśmy tutaj też wziąć po uwagę sprawę wysokości czy barwy umeblowania oraz ścian. Nienaturalne światło w przedpokoju powinno być nie tylko oryginalne ale też i funkcjonalne. Najlepiej sprawdzi się tutaj światło ciepłe. W przedpokoju nie sprawdzają się ozdobne, duże żyrandole i stojące lampy podłogowe dlatego, że w pomieszczeniu tym liczy się racjonalność powierzchni i wygoda.
Author: Technolux


W przedpokoju niezbędne jest dobre oświetlenie ogólne i punktowe, zainstalowane na ogół przy zwierciadle.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ów temat, na pewno będzie przydatna bieżąca wiadomość. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe kwalifikacje.

Górnym oświetleniem mogą być plafony, lampy zwieszone z sufitu lub lampki halogenowe wbudowane w sufit podwieszony. Bardzo dobrze sprawdza się stonowane światło, wydobywające się choćby z kinkietu czy plafonu. Taki wariant oświetlenia warto by było wybrać w przypadku, kiedy nasz przedpokój jest bardzo wysoki. Jeśli mamy niewielkie mieszkanie i niewielki, ciasny przedpokój, zastosowanie odpowiedniego światła, ubarwi przestrzeń. Najlepszym z możliwych pomysłem w takiej sytuacji jest lampa sufitowa w kształcie ciekawego, niewielkiego żyrandola bądź plafony. Jedno, odgórne źródło światła, powinno w pełni wystarczyć, by stosownie oświetlić pomieszczenie. Oświetlenie przedpokoju może być nie tylko użyteczne, ale i niezwykle efektowne. Właściwie dobrany plafon do przedpokoju może stworzyć w nim wyjątkowy nastrój.


Gniazdka elektryczne projektujemy tam, gdzie są niezbędne. Przy stołach do pracy najlepiej zaprojektować na ścianie listwę zasilającą, aby zapobiec nieestetycznej plątaniny przewodów pod nogami. Do tego zakładamy gniazda w punktach, w których mają stanąć lampy podłogowe oraz tam gdzie może być konieczne podłączanie urządzenia do sprzątania a także gdy mamy niestandardowe rozwiązania. Do montażu podszafkowego w przedpokoju, w segmentach barku, regałach i witrynach, idealne może być meblowe gniazdko podszafkowe w kształcie prostokąta. Zasada jest zazwyczaj taka, że lepiej zaprojektować nieco większą ilość gniazdek i punktów świetlnych, a później ewentualnie je zakleić, niż niszczyć ściany dla jednego gniazdka.