Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Odwrócona hipoteka – w jakim przypadku będzie to właściwe rozwiązanie?

W ostatnich latach znacznie znaczniejsza popularnością cieszą się kredyty, które wielu osób określa jako odwrócona hipoteka. Czym tak rzeczywiście będzie ten sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla jakich osób jest on przeznaczony a jak lepiej unikać takiego obrotu sprawy? Czemu nie zawsze warto skorzystać z sposobności zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, gdy może mieć to dla nas poważne konsekwencje?


Odwrócona hipoteka polega na tym, iż bank albo inna instytucja finansowa przejmuje na własność nieruchomość należącą do jej dotychczasowego właściciela. W zamian dotychczasowy właściciel nieruchomości otrzymuje pieniądze dożywotnio – jest to tak zwana dożywotnia renta.


Chociaż będzie to sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy, jaki zwłaszcza seniorom jest niezwykle niezbędny, to nierzadko takie wyjście jest bardzo nieopłacalne dla właściciela nieruchomości. Niestety, osoby starsze, dla jakich przeznaczona będzie tą oferta, nie będą zazwyczaj świadome konsekwencji zawarcia takiej umowy. Chociaż w wyniku sfinalizowania takiego typu transakcji senior otrzymuje pieniądze, to jednak jest to zwykle znikoma część pieniędzy, które uzyskałby, gdyby zdecydował się na sprzedaż nieruchomości.


Dlatego również dużo osób czuje się kompletnie oszukanych poprzez przedsiębiorstwa prowadzące tego rodzaju działalność gospodarczą. Niestety, niezwykle trudno jest ostrzec osoby w zaawansowanym wieku przed różnymi naciągaczami. Seniorzy są albowiem z reguły dosyć ufni i będzie to niewątpliwie spore źródło problemów.


renta dożywotnia
Author: Bosch
Source: Bosch
Czy są przypadki, w jakich takie rozwiązanie ma sens? Otóż, dożywotnia renta czasami potrafi okazać się rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem.


W przypadku, jak senior będzie samotny i nie ma jakichkolwiek krewnych, jakim mógłby przekazać nieruchomość, takie rozwiązanie z sytuacji rzeczywiście ma sens.

Poszukujesz może kolejnych pomysłów wiążących się z przedstawianym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to świetna rada: kliknij tu oraz zobacz więcej w tekście (https://biznes.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-prawnicy-programu-ulga-od-dlugu-bronia-przed-nekaniem-ze-str,nId,5310595)!

Dzięki pieniądzom z odwróconej hipoteki może on bowiem pozwolić sobie na życie na rzeczywiście odpowiednim poziomie i zagwarantować wszystkie odpowiednia, na które nie stać zazwyczaj ludzi starszych.