Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czyszczenie podłogi betonowej dobranymi specyfikami

Posadzka jest jednym z części każdego pomieszczenia bardzo narażonej na zniszczenie. Posadzki z betonu z reguły stosowane są w halach fabrycznych i garażach, chociaż aktualne techniki pozwalają na przeznaczenie jej również w innych pomieszczeniach.


Zanieczyszczenia i defekty podłogi betonowej na ogół spowodowane są przez osiadający pył i kurz, także piach i nieczystości pozostawiane przez buty użytkowników.
czyszczenie posadzki betonowej
Author: Tino Rossini
Source: http://www.flickr.com


Posadzki betonowe ze względu na swoje przeznaczenie muszą być trwałe i twarde, antypoślizgowe, wytrzymałe na wodę, również mnóstwo substancji chemicznych, a również defekty mechaniczne. Powierzchniowe utwardzacze posadzkowe stanowią mieszankę barwników, właściwych kruszyw, również cementu.


Czyszczenie posadzki betonowej musi odbywać się przy użyciu stosownych urządzeń i środków chemicznych. Podłogi z betonu wzmacniane powierzchniowo, oraz ubezpieczone impregnatem są wytrzymałe na środki syntetyczne w ograniczonym zakresie.

Czy chcesz poznać ten temat z innej perspektywy? Nic prostszego - zwyczajnie wejdź na ten odsyłacz, ponieważ więcej zobaczysz w artykule (http://www.e-plastyczny.pl/kaligrafia).

Do sprzątania posadzki betonowej nie wolno używać acetonu, toluenu, ksylenu i różnych rozcieńczalników. Środki sprzątające nie mogą mieścić mocnych związków alkalicznych, również rozpuszczalników organicznych. Do czyszczenia zabrudzeń powinno się aplikować roztwory łagodnych detergentów określonych do pielęgnowania posadzek betonowych.
Maszyny czyszczące nie powinny być wyekwipowane w szczotki, czy też pady stworzone z twardych materiałów, które podczas użytkowania zdołają drapać nawierzchnię podłogi. Codzienna konserwacja podłogi betonowej powinna polegać na zamiataniu, lub odkurzaniu i delikatne mycie.

Kiedy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam do źródła, gdyż znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

Po umyciu na mokro powinno się ją pozostawić do wyschnięcia.