Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jak nie dać sobie odbierać ukochanego dziecka? Walki z byłym małżonkiem

Walka z eks małżonkiem o dziecko to bez wątpienia jedna z najgorszych rzeczy, jakie potrafią przytrafić się w życiu. Oczywiście absolutnie nie życzymy nikomu żeby znalazł się w podobnej sytuacji, jednak jeśli już tak akurat się przytrafi, dobrze wówczas znać swoje prawa i wiedzieć, jak dokładnie starać się o opiekę nad pociechą w sądzie.


Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich


odzież xxl
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


Najlepiej z pewnością będzie dogadać się z byłym partnerem poza sądem – jeżeli jest to jednak niemożliwe, wtedy należy udać się do sądu i wymóc na nim prawnie respektowanie Twoich praw. Jeśli Twój eks małżonek ma negatywny wpływ na Wasze dziecko lub na przykład jest uzależniony, wówczas dobrze postarać się o odebranie mu władzy rodzicielskiej. W innym wypadku będziecie musieć razem decydować o wszelkich sprawach związanych z Waszymi pociechami.


Co jeśli mieszkacie w innych państwach?


pompy ciepła
Author: Kenneth Freeman
Source: http://www.flickr.com


Sprawy, gdy małżonkowie mieszkają w różnych państwach, na pewno są jednymi z najcięższych. Zazwyczaj rozstrzyga wówczas sąd, który jest odpowiedni ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Wtedy zdecydowanie przyda Ci się tłumacz przysięgły – i to zarówno w trakcie samej rozprawy w sądzie (zobacz przeniesienie praw autorskich) jak i poza nim. Tłumacz przysięgły pomoże Ci skompletować wszystkie potrzebne dokumenty, a następnie dokona ich profesjonalnego przekładu na odpowiedni język. Zwykle jest to niezbędne, bowiem sądy niezbyt chętnie przyjmują dokumenty, które nie zostały opatrzone odpowiednią pieczęcią przez tłumacza.
Jeżeli od razu go zaangażujesz w sprawę, wówczas zaoszczędzisz sobie już na początek mnóstwo czasu oraz energii – a tej ostatniej będziesz potrzebować naprawdę sporo – zwłaszcza w sytuacji gdy jeśli Twój eks partner jest nieustępliwy i długa droga w sądzie przed Wami.