Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czym zajmuje się tak zwana International Standard Organization?

International Standard Organization jest to określenie Internacjonalnej Organizacji Normalizacyjnej; stowarzyszenia, które w swoim gronie skupia ambasadorów tak zwanych narodowych komitetów normalizacyjnych. Jest to organizacja dobrowolna oraz pozarządowa.


iso
Author: Rufus Walabee
Source: http://www.flickr.com


ISO (sprawdź tutaj) trudni się standaryzacją różnych sfer życia. Trudno we współczesnym świecie o stosowanie rozmaitych standardów, różnorodnych podejść technicznych w rozmaitych częściach globu. Utrudniałoby to wymianę handlową jak też międzynarodową współpracę – właściwie by ją całkiem hamowało. Po II wojnie światowej postanowiono prowadzić prace, jakie polegać miały na tym, by ujednolicać różne podejścia: technologiczne, handlowe czy też organizacyjne. Tak dla przykładu trudno sobie współcześnie wyobrazić, żebyś kupionej śrubki która została wyprodukowana w Niemczech – nie zdołał wkręcić do swojego roweru, który masz w piwnicy. Bądź żebyś schładzarki nabytej w markecie, a jaka była wyprodukowana we Francji, nie mógł podłączyć do gniazdka w swojej kuchni – dlatego że nie pasuje do niego wtyczka.
Ażeby wszystko to było realne, ta dobrowolna organizacja opracowuje standardy, które mogą być przyjmowane przez różne strony. Te prace standaryzacyjne ISO - kliknij - są faktycznie bardzo przydatne oraz ułatwiają każdego dnia nasz żywot. To dzięki ISO wiemy, iż ten sam numer buta o rozmiarze 28 będzie takiego samego rozmiaru w Polsce, w Niemczech czy Argentynie. Świetnie to upraszcza podróże, handel, kontakty. ISO zajmuje się przeróżnego rodzaju dziedzinami życia – nie tylko zagadnieniami jakości.


Zajmuje się różnymi sferami działalności ludzkiej oraz technologicznej – poczynając od przemysłu elektrycznego poprzez tekstylny zaś na ujednoliceniu numeracji butów i kołnierzyków koszul, które kupujesz w sklepie, dopełniając.