Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Wybieramy olej silnikowy do auta

Jak dobrać olej odpowiedni do silnika? To pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy aut. Czym zatem się kierować przy doborze oleju?


Sposobów na dopasowanie właściwego oleju do silnika samochodowego jest kilka. Jeżeli jesteśmy właścicielami nowego samochodu, tutaj sprawa jest prosta, gdyż zwyczajnie kupujemy olej silnikowy od dilera samochodów. Wiemy więc jaki olej i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana jeśli kupujemy auto używane i dokumenty nie dostarczają potrzebnych informacji. Możemy oczywiście próbować dowiedzieć się od zbywcy pojazdu, kiedy ostatnio i jaki olej wlewał, ale czasem nie da się tego ustalić. Wówczas można sięgnąć po internetową wyszukiwarkę oleju.
salon fryzjerski
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Na stronie internetowej wiodącego producenta olejów do pajazdów, firmy Total znajdziemy bardzo przydatną wyszukiwarkę olejów. Aby dopasować właściwy olej wystarczy wpisać w wyszukiwarkę markę i model samochodu lub skorzystać z gotowego menu. oleje total spełniają wymagania surowych norm i specyfikacji dla konkretnych samochodów. Należy pamiętać, że olej powinien być dobrany nie tylko do modelu, ale także dobrany pod względem warunków pracy samochodu. W ofercie producenta Total znaleźć można oleje dostosowane do jazdy miejskiej i po autostradzie, do stosowania w jeździe sportowej, ale również w samochodach osobowych użytkowanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych - http://www.esoil.pl/->

Priorytetowym czynnikiem wyboru oleju jest jednak zgodność z zaleceniami producenta samochodu. Stosowanie innego oleju niż zalecanego przez fabrykę może skończyć się poważną awarią silnika.