Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Własność intelektualna, znak towarowy

Pojęcie własność intelektualna jest pojęciem bardzo szerokim, odnoszącym się do przeróżnych dziedzin pomysłowej aktywności człowieka. Własność intelektualna może być zauważana w wielu płaszczyznach, poprzez pryzmat prawodawstwa, albo stosunków gospodarczych. Są to dwie zasadnicze kategorie, jakie określają i motywują potrzebę zabezpieczenia własności intelektualnej.

Samo zrozumienie własność intelektualna generalnie powinniśmy sformułować jak owoc człowieczego intelektu, posiadający charakter niematerialny. To ze względu na styl tej własności nieodzowna jest jej ochrona. Jednym z trzech podstawowych części własności intelektualnej jest prawo autorskie, jakiego postawę ustawową stanowi przepis o prawie autorskim. Prawo autorskie JWP planuje dwa warianty przywilejów do dzieła: prawa indywidualne niezbywalne, oraz prawa majątkowe zbywalne. Własność intelektualna JWP zabezpieczana prawem autorskim, w przeciwieństwie do własności przemysłowej, nie musi być nigdzie sygnalizowana, obowiązuje ona od chwili stworzenia i ustalenia utworu i trwa w Polsce aż do 70 lat po śmierci artysty.
Porady prawne
Source: prawo.legeo.pl
Znaki towarowe służą w sporej mierze rozróżnieniu artykułów jakiegoś przedsiębiorstwa od artykułów drugiego, jakie jest zademonstrowane w sposób graficzny. Do znaków towarowych zalicza się przede wszystkim wyraz, kształt, motyw dekoracyjny, kompozycję kolorystyczną, formę przestrzenną, oraz melodie i odmienne sygnały dźwiękowe. Prawo ochronne na znak towarowy zasądzane jest na okres 10 lat i może zostać przeciągnięte w nieskończoność, co nierealne jest w wypadku wynalazku, wzoru użytkowego i projektu przemysłowego.Najbardziej na ochronie znaku towarowego korzystają przedsiębiorstwa. Urząd Patentowy jest decyzyjnym organem administracji rządowej, przyjmuje i bada zgłoszenia dotyczące znaków towarowych, orzeka w kwestiach użyczania praw ochronnych, oraz prowadzi ewidencje znaków towarowych. Na znaki towarowe udzielane są prawa ochronne.
Urząd Patentowy redaguje postanowienia o udzieleniu, albo o odmowie udzielenia prawa ochronnego po wykonaniu badań wyznaczonych rozporządzeniem ,także postanowieniem.