Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Granit czy marmur – dowiedz się, który z kamieni jest lepszy do wykonywania nagrobków

Śmierć to jedno z najgorszych wydarzeń w rodzinie. Potrzebujemy naprawdę wiele czasu, by dać sobie radę z odejściem jednego z rodziców, brata czy dziecka. Tak naprawdę nigdy nie można się z tym pogodzić, zatem należy choć zadbać o właściwe miejsce spoczynku dla zmarłej osoby, aby bez względu na porę móc pójść na cmentarz oraz uczcić pamięć o niej.

Jedną z podstawowych kwestii podczas zamawiania nagrobka jest dobór kamienia, z którego będzie robiona płyta. Do dwóch najpopularniejszych typów zaliczają się granit oraz marmur. Na który z nich się zdecydować?

nagrobek kamienny
Nagrobki granitowe są chętnie wybierane, gdyż to niezwykle mocny materiał. Nie zagrożą mu zmienne warunki pogodowe, ani duży mróz, ani mocne słońce. Marmur nie sprawdzi się tak dobrze, jeśli zapomnimy o jego pielęgnacji. Domaga się naprawdę dużo zachodu, aby zachować go w pożądanej kondycji oraz przez lata wyglądał tak, jak należy. Choć przeze wielu ludzi uważany jest za kamień luksusowy, to trzeba wielu działań, aby tak się prezentował. Do tego cena granitu jest sporo mniejsza od marmuru, toteż za korzystniejszą kwotę otrzymamy świetnej jakości kamień, jaki w nienaruszonym stanie będzie służyć latami. Z tej racji wyjątkową uwagę warto jest mieć na granit, chyba że będziemy w stanie zajmować się marmurem albo najmiemy firmę, która będzie o niego we właściwy sposób dbać, gdy my nie będziemy mogli dotrzeć na cmentarz.



Powiązany artykuł: https://tborkowski.pl/nagrobki-granitowe/

Jeśli będziesz zamawiać nagrobki, wzory to też istotna sprawa, jaką należy mieć na względzie. Pierwszym rodzajem są nagrobki płaskie, na ogół stosowane na cmentarzach, na których brakuje już miejsca, by grzebać zmarłych. Zapewniają swobodne przejścia między nagrobkami i pozwalają w komfortowy sposób zapalić znicze oraz ułożyć bukiety. Nagrobki pionowe zaś używane były nade wszystko w ubiegłych czasach, dla uczczenia pamięci weteranów wojennych. Pozwalały na zamieszczenie jedynie podstawowych informacji, ale odznaczały się spośród innych swoją wysokością. Rodzajem godnym uwagi są również grobowce, niegdyś przeznaczone jedynie dla zamożnych rodzin. Można w nich pochować więcej osób. To, jaki rodzaj nagrobka wybierzemy, zależy nade wszystko od naszych funduszy. Najistotniejsze jest jednak, byśmy mogli przy nim odwiedzać zmarłą osobę, wspominając spędzone wspólnie chwile.

Może Cię zainteresować - https://tborkowski.pl/50-lat-firmy/