Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Dlaczego zagadnienia BHP mają tak duże znaczenie?

Bezpieczeństwo jest wartością priorytetową i należy się o nie troszczyć codziennie. Ma to duże znaczenie w zakładach pracy, w szczególności jeśli pracownicy narażeni są na różnego typu zagrożenia, chociażby podczas wykonywana prac na wysokościach. Na szczęście, troska o bezpieczeństwo w Polsce jest wyznaczana stosownymi przepisami - konieczny jest profesjonalny nadzór BHP.


Szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej w firmach zatrudniany jest fachowiec, jaki zajmuje się tym, by wszystkie normy były spełniane. Ewentualnie, przedsiębiorstwa korzystają także z oferty firm specjalizujących się usługa BHP Wrocław, które funkcjonują na zasadach outsourcingu. Jest to dziś dosyć komfortowe rozwiązanie, gdyż nie trzeba osobiście szukać pracownika.

Ogromne znaczenie mają szkolenia z BHP (zobacz więcej). Każdy nowy pracownik określonego zakładu pracy musi zostać precyzyjnie przeszkolony. W czasie podobnych szkoleń przedstawiane są najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które znać powinna każda osoba. W dodatku, przybliżana jest specyfika pracy na danym stanowisku. Lokalne prawo wymaga też organizowania szkoleń okresowych. Dlaczego ma to tak wielkie znaczenie? Głównie z uwagi na fakt, że dzięki dokładnym szkoleniom pracownicy wiedzą w jaki sposób się zachować w sytuacjach niebezpiecznych i jakie przedsięwziąć kroki, by uchronić się przed jakimikolwiek wypadkami. Wpływa to również na bezpieczeństwo ich współpracowników.

Gdy na terenie zakładu pracy ma miejsce wypadek, często odpowiada pracodawca, szczególnie kiedy pracownik nie był odpowiednio przeszkolony (przydatna strona). Bezpieczeństwo oraz higiena pracy to kwestie priorytetowe, w szczególności w czasie pracy na budowach lub w zakładach produkcyjnych, gdzie pracują maszyny, które mogą stanowić dla człowieka potencjalne zagrożenie. Moment nieuwagi, brak umiejętności obchodzenia się z nowoczesnym sprzętem i jest się narażonym na poważne zagrożenie. Trzeba mieć to na uwadze.Sporo osób traktuje szkolenia BHP Wrocław niefrasobliwie, nie uważając w czasie prelekcji prowadzącego. To spory błąd, ponieważ wiedza, jaka w tym zakresie jest przekazywana może przydać się w wielu sytuacjach. Do nauki należy podejść odpowiedzialnie i starać się zapamiętać wszystkie wskazówki. Pracodawcy muszą z kolei zadbać o regularne przeprowadzanie takich szkoleń.


Source: