Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Winna pasja

Krajowe winnice a także wina są już faktem. Jesteśmy obecnie widzami odradzania się krajowego winiarstwa. Winnice powstają bardzo licznie, w rozmaitych regionach naszego kraju. Oprócz tradycyjnych stref uprawy na Ziemi Lubuskiej jak także Dolnym Śląsku zaistniały aktywne ośrodki winiarskie w Małopolsce oraz na Podkarpaciu, gdzie są również godziwe warunki do zakładania winnic.

Co interesujące, winnic przybywa również w innych, chłodniejszych strefach Polski, natomiast wina jakie się tam wytwarza są zaskakująco dobrej jakości. Ocieplenie klimatu tak dobitne w ostatnich latach na pewno służy przemieszczaniu się krańców upraw winorośli na północ . W Polsce jest obecnie kilkadziesiąt dużych winnic, oraz setki pomniejszych nasadzeń. Łącznie areał upraw w Polsce jest oceniany na blisko 900 ha. Jest to bardzo niewielki obszar w porównaniu do pozostałych krajów winiarskich, jednakże areał upraw będzie na pewno błyskawicznie się powiększał (polskie wina).Polskie wina
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com
Winorośl była od wieków uprawiana na obszarze naszego państwa. Wyjątkowo znane są winnice uprawiane na Ziemi Lubuskiej. Coraz więcej osób postanowiło związać swoje życie z uprawą winorośli a także wytwórczością win. Polskie wina, które powstają od kilku lat w krajowych winnicach to częstokroć produkty bardzo wysokiej próby, profesjonalnie wykonane. Mają własny smak, aromat i coraz większe grono sympatyków. Polskie wina to napitki tak białe jak też czerwone. Trwa bezustannie jeszcze czas dobierania gatunków do miejscowych siedlisk.

Jeśli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, zobacz poza tym więcej szczegółów piecyk gazowy na butle tu - te wiadomości także nie powinny pozostać pominięte.

Zamysłem wszystkich winiarzy eksperymentujących z gatunkami jest ich perfekcyjne dopasowanie do swego terroir, i osiągniecie jak najwyższej jakości wina.

Wytwórczość wina w naszym kraju może być dochodowa, jednakże jest to przedsięwzięcie, które nastręcza znacznych inwestycji, wiedzy, i przede wszystkim cierpliwości. Dla pasjonatów, którzy na nie postawili, jest to nie wyłącznie biznes, ale też metoda na życie. Polskie wina coraz częściej spotkać można w profesjonalnych sklepach, dobrych lokalach a także na winiarskich giełdach.

O rozwoju winiarstwa w naszej ojczyźnie zdecydowały 2 czynniki: przemiany kulturowe powiązane z rosnącą popularnością wina jak też wzrostem poziomu życia oraz pojawienie się nowych gatunków winorośli, bardziej odpornych na nasze warunki klimatyczne.