Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Przedsiębiorstwa szukają różnych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej zachować się na rynku. Jednym z nich jest wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

Dzisiejszy rynek pracy wymusza na pracownikach większą elastyczność. łączy się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a także dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia pracy. Tą sama elastyczność dotyczy także innej strony, a więc pracodawcy, chociaż jej przesłanki zdają się być całkowicie inne.


firma - marina
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Współczesne firmy powinny wykazywać się dużą elastycznością między innymi ze względu na wielka konkurencyjność - zobacz kompletną ofertę na tej stronie. Potrafi zostać ona związana albo ze stosowaniem współczesnych rozwiązań, albo z zastosowaniem szybkiego i sprawnego urządzenia, albo zestawiać wszelkie te wspomniane możliwość. By nie pozostać w tyle marka powinien poszukiwać takich rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej więcej ten sam poziom oferowanych świadczeń, a coraz korzystniej jeśli będzie on znacznie wyższy. Skoro jednak firma (zobacz amortyzacja samochodu osobowego  ) nie potrafi zezwolić sobie na korzystanie z najnowocześniejszych technologii, ponieważ wyraźnie ograniczają ją pieniądze, zobligowana jest szukać innych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel i jak najdłużej zachować się na rynku.


billboard
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często wówczas właściwych rozwiązań poszukuje się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zazwyczaj też wiąże się to ze zmniejszeniem pensji bądź ograniczeniem wydatków tak, aby przy niczym najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca (zobacz dział hr) tak czy inaczej została zrobioną. Dlatego znacznie popularniejszym rozwiązaniem staje się chociażby zatrudnianie pracowników z za granicy, jacy będą gotowi działać za minimalną stawkę, jaka w zestawieniu z pensją w ich swoim kraju i tak okazuje się względnie ciekawa. Stąd również Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u którego a z kolei pracownik z ukrainy jest mile widziany.


Wynajem podwładnych, którzy są gotowi pracować za minimalną stawkę nie jest oczywiście nowością, lecz został zdecydowanie spopularyzowany z chwilą, jak pojawiły się jak grzyby po deszczu wszelkiego typu agencje zatrudnienia, które w ramach outsourcingu gwarantowały i nadal zapewniają tanią siłę roboczą.