Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób otrzymać odszkodowanie po przebytym wypadku drogowym? Gdzie powinna zgłosić się osoba poszkodowana?

Codziennie dochodzi w Polsce do mniej albo bardziej niebezpiecznych wypadków drogowych. W ich wyniku sporo ludzi zostaje rannych. Warto wiedzieć, że praktycznie w każdym przypadku można próbować dojść swoich praw i żądać odszkodowania.
Pan księgowy
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


O odszkodowanie po wypadku drogowym ma prawo zawalczyć osoba, jaka odniosła rany w efekcie wypadku, który spowodował inny prowadzący pojazd drogowy - pełen raport. Suma takiego odszkodowania jest bardzo zróżnicowana i zależy od tego, jak wielkie są obrażenia. Możemy domagać się również zadośćuczynienia za traumę jaką doznaliśmy podczas wypadku, ale również przykładowo zwrotu za zyski, których nie pobraliśmy ze względu na kolizję. W sytuacjach, kiedy stan zdrowia nie zezwala nam wrócić do pracy, można także zawalczyć o rentę.


Jeśli odniesione obrażenia nie są zbyt duże, a my czujemy się na siłach, to należy dbać o to, żeby spisać najważniejsze dane sprawcy kolizji. Te dane to imię oraz nazwisko, numer pesel i numer polisy ubezpieczeniowej OC, plus numer rejestracyjny samochodu.

Podoba Cię tego typu artykuł? Zatem zobacz ponadto to, w tym miejscu też znajdują się same świetne informacje (magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozdzielnosc-majatkowa-warszawa.html), które z pewnością Cię zainteresują.

To pomoże w kolejnej procedurze. Jeśli z kolei nie czujemy się na siłach, gdyż wypadek był poważniejszy, to policja, jaka zjawia się na miejsce, odnotowuje te te dane.


Poszkodowany w wypadku musi pójść do ubezpieczyciela, u jakiego polisę OC ma wykupioną winowajca kolizji - znacznie więcej znajdziesz na www. W tym miejscu może żądać zadośćuczynienia finansowego za poniesione straty. Trzeba, jednakże nim to uczynimy, pomyśleć o wysokości takowego odszkodowania.
Trzeba zebrać wszystkie rachunki, dowody tego, co wpłaciliśmy, paragony, ale również właściwie uzasadnić własne roszczenia finansowe. Na tej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe wyda bowiem swoją decyzję.