Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwrócić uwagę zaczynając prosperować w branży handlowej?

Tworząc własną markę pragniemy żeby wyróżniała się na tle konkurencji - nie tylko jakością, ale również poprzez konkretny znak towarowy. Wielu „nowych” przedsiębiorców zapomina jednak, że dowolne sygnowanie towaru nie jest koniecznie znakiem towarowym – jego fundamentalną funkcją jest odróżnienie naszych produktów od konkurencyjnych tak by nie wprowadzać zamieszania w przestrzeni konsumentów.


Umywalka z serii Tatoo
Author: Marmorin
Source: Marmorin
Rejestracja znaków towarowych jest koniecznością obligowanym przez prawo. Co istotne i paradoksalnie najczęściej pomijane, znak towarowy nie musi bezwzględnie być oryginalny – nie jest to logo. Musi być tylko wystarczająco rozpoznawalny by zdołał przyciągnąć uwagę klientów oraz definitywnie identyfikował się z konkretnym źródłem komercyjnym - naszą firmą za pośrednictwem znaku graficznego .

Jeśli pragniesz uzyskać nie mniej absorbujące informacje na omawiany temat, to przenieś się do źródła, który skupia ważne wiadomości odnoszące się do podnoszonego problemu.

Rejestracja znaków towarowych nie zawsze
będzie przebiegała po naszej myśli. Do najczęstszych powodów odmowy rejestracji jest jego zbyt duża ogólność.


Od kwietnia 2016 obowiązuje zmodernizowany system petycji względem znaków towarowych – jest to tzw. system sprzeciwowy. Znacznie usprawnia on oraz przyśpiesza cały proces rejestracji zaoszczędzając czas i nerwy. Przed dokonaniem zgłoszenia warto sprawdzić co kancelaria prawa gospodarczego jest w stanie nam powiedzieć o wymogach rejestracji (czytaj na temat kancelarii prawa gospodarczego). Pomimo, że wszystkie informacje można szybko odszukać w sieci to kancelaria prawa gospodarczego stanowić będzie bezpieczne wstępne rozwiązanie – jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości warto zasięgać opinii specjalistów. Tego rodzaju placówki są bardzo rozpowszechnione w miastach także, szybkie wypełnienie luk w dysponowanej wiedzy nie zajmie dużej ilości czasu.


Dla pewności musimy jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdzić następujące bazy znaków: bazę znaków krajowych, bazę znaków Unii Europejskiej oraz bazę znaków międzynarodowych. Dopiero po wykonaniu tych kroków przystępujmy do rejestracji.