Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwrócić uwagę zaczynając prosperować w branży handlowej?

Tworząc własną markę pragniemy żeby wyróżniała się na tle konkurencji - nie tylko jakością, ale również poprzez konkretny znak towarowy. Wielu „nowych” przedsiębiorców zapomina jednak, że dowolne sygnowanie towaru nie jest koniecznie znakiem towarowym – jego fundamentalną funkcją jest odróżnienie naszych produktów od konkurencyjnych tak by nie wprowadzać zamieszania w przestrzeni konsumentów.


Umywalka z serii Tatoo
Author: Marmorin
Source: Marmorin
Rejestracja znaków towarowych jest koniecznością obligowanym przez prawo. Co istotne i paradoksalnie najczęściej pomijane, znak towarowy nie musi bezwzględnie być oryginalny – nie jest to logo. Musi być tylko wystarczająco rozpoznawalny by zdołał przyciągnąć uwagę klientów oraz definitywnie identyfikował się z konkretnym źródłem komercyjnym - naszą firmą za pośrednictwem znaku graficznego . Rejestracja znaków towarowych nie zawsze będzie przebiegała po naszej myśli. Do najczęstszych powodów odmhttps://www.winski.pl/ochrona-znakow-towarowych.htmlkwietnia 2016 obowiązuje zmodernizowany system petycji względem znaków towarowych – jest to tzw. system sprzeciwowy. Znacznie usprawnia on oraz przyśpiesza cały proces rejestracji zaoszczędzając czas i nerwy. Przed dokonaniem zgłoszenia warto sprawdzić co kancelaria prawa gospodarczego jest w stanie nam powiedzieć o wymogach rejestracji (czytaj na temat kancelarii prawa gospodarczego). Pomimo, że wszystkie informacje można szybko odszukać w sieci to kancelaria prawa gospodarczego stanowić będzie bezpieczne wstczytaj na temat kancelarii prawa gospodarczegoolwiek wątpliwości warto zasięgać opinii specjalistów. Tego rodzaju placówki są bardzo rozpowszechnione w miastach także, szybkie wypełnienie luk w dysponowanej wiedzy nie zajmie dużej ilości czasu.


Dla pewności musimy jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdzić następujące bazy znaków: bazę znaków krajowych, bazę znaków Unii Europejskiej oraz bazę znaków międzynarodowych. Dopiero po wykonaniu tych kroków przystępujmy do rejestracji.