Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

W łazienkach popsuć się może niedużo rzeczy

Jak wszem i wobec wiadomo, Prawa Murphy'ego to zabawne określenia w formie często jednozdaniowych powiedzonek, celowo ułożonych w formuły. Pierwsze prawo zostało ułożone w latach czterdziestych XX wieku. Zastanawiano się nad zagadnieniem wpływu grawitacji na biologię człowieka.
Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura
Jak głosi jedna z wersji historyjki na zapytanie żurnalisty jak udało się uchronić od ofiar rannych powiedziano, że wzięto pod uwagę prawo jednego z inżynierów tego projektu badawczego – Murphy'ego czyli poniższą zdanie:

„Jeśli coś może się nie udać, z całą pewnością tak właśnie się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak popularne, iż zaczęto je uzupełniać o podobne.Reguła ta sprawdza się w mej łazience. Ilekroć psuje się któraś bateria umywalkowa (bateria umywalkowa najwyższej klasy) czy też bateria prysznicowa, z pewnością zdarzy się to w okresie świątecznym, powodując w ten sposób, że na ładnych kilka dni mógłbym spokojnie zapomnieć o kawie (z powodu skoku mojego ciśnienia) gdyż kupno takich akcesoriów nie jest prosty - wybór jest duży. Odnawiając naszą łazienkę możemy urzeczywistnić swoje najbardziej ekstrawaganckie marzenia. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne aspekty technologiczne, gdyż możemy zakupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (niezawodna bateria bidetowa), jednakże bardzo trudnym okazać może się jej założenie w naszej łazience.


Przy wyborze najistotniejsze będą dwa parametry: czy bateria jest „stojąca” tak zwana stożkowa czy też ścienna. Baterie (link) stożkowe są o wiele łatwiejsze w zainstalowaniu, ich zaletą jest to, iż ich umiejscowienie jest w mniejszym stopniu zależne od tego w jaki sposób przebiega kanalizacja wewnątrz budynku, co ogranicza do minimum konieczność kucia dziur w ścianach. Dlatego też są one najbardziej rozpowszechnione w nowych budynkach. Kolejny rodzaj to baterie ścienne instalowane najczęściej w starszych budynkach. Niestety tutaj nieunikniona jest większa precyzja podczas zainstalowania, bo w przeciwnym wypadku czeka nas dodatkowe kucie, a zatem też zwiększone koszty związane z montażem. Trzeba również pomyśleć o tym, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa więcej waży, tym będzie mniej podatna na zmiany temperatury wody. Oprócz tego większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii. O tym wszystkim właśnie - dzięki prawom amerykańskiego inżyniera - trzeba było pomyśleć zanim upiekł się karpik.