Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto inwestować w start-upy, jak duże możliwości może dać tego typu forma prowadzenia biznesu?

Pojęcie start-up od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne pośród ludzi biznesu. Zresztą trudno się dziwić, skoro większość największych firm internetowych rozpoczynały właśnie w ten sposób, a i obecnie osiągnąć można całkiem spory sukces. Wszystko tak naprawdę rozpoczyna się od ciekawego pomysłu, czasami takiego, jaki może zrewolucjonizować świat, a pomysł ten przez grupę zapaleńców będzie realizowany. W odróżnieniu do tradycyjnych form biznesu, start-upy działają w trochę odmienny sposób.


pieniądze z funduszu seed capital
Author: Tyler Lowmiller
Source: http://www.flickr.com
W nich nie nastawia się w pierwszej kolejności na zarabianie, choć rzecz jasna wszystko dąży w tym kierunku. Lecz niejednokrotnie jest to eksperymentowanie, wyciąganie wniosków z błędów i szukanie nowych wyzwań, aż do uzyskania sukcesu. A jeśli się go uda uzyskać, to czasami jest naprawdę spektakularny - ciekawe informacje o funduszu seed capital. Między innymi dwie najbardziej rozpoznawalne firmy z branży internetowej zaczynały właśnie w taki sposób, a obecnie ich wartość wynosi setki miliardów dolarów. Tak naprawdę w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, jednak trzeba mieć świadomość tego, że będzie trzeba na niego sporo zapracować.


Jednym z największych problemów, które mają początkujący start-upowcy jest finansowanie. Nim tego typu zaczynające firmy zaczną zarabiać to przeważnie ponoszą wiele porażek w międzyczasie, często też kolejne pomysły wymagają na przykład zwiększenia zespołu czy zakupu rozwiązań technologicznych. Na szczęście aktualnie jest co najmniej parę możliwości które pozwalają zdobyć jakieś pieniądze na rozwój. Jednym z najbardziej popularnych są najróżniejsze fundusze inwestycyjne i aniołowie biznesu, którzy w zamian za jakąś część udziałów dostarczają do firmy gotówki. Jeżeli pomysł okaże się sukcesem i zacznie generować zyski, to taki fundusz seed capital odsprzedaje swój udział zarabiając na tym odpowiednio.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment (www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/), który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Rzecz jasna będą się również zdarzać wpadki, ale to należy do uroków takich inwestycji.


Innym chętnie wykorzystywanym sposobem na zdobycie nowych środków będzie giełda, debiut na newconnect takiej młodej firmy da jej pokaźny zastrzyk finansowy na dalszy rozwój - sprawdź ofertę w Prometei.