Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Czemu najkorzystniej pić herbatę? Jak pomaga, jakiego rodzaju ma właściwości? Jakie mamy rodzaje herbat?

Herbata to jeden z ulubionych napojów Polaków. Jak tylko nie słodzimy jej tonami cukru, to ma wspaniałe właściwości, więc najlepiej może wpływać na nasze samopoczucie.
Polifenole jakie są w herbacie to doskonałe przeciwutleniacze, bo zapobiegają tworzeniu się niektórych nowotworów a także chorób układu krążenia.


herbata w filiżance
Author: Frank Haferkorn
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej dobrych źródeł tego rodzaju związków jest biała herbata. Naukowcy są przekonani, iż biała herbata właściwości gwarantuje wyjątkowe właściwości, picie więc tej herbaty będzie zapobiegać wiotczeniu włókien elastylowych i kolagenowych, co sprawia, iż spowolniony będzie proces tworzenia się zmarszczek. Dużo pomocnych informacji o tym rodzaju herbaty - jak pić i podawać białą herbatę. Identycznie korzystna jest zielona herbata, która jest pełna antyoksydantów.
Jest naprawdę pomocna na oczy, które są dość często uszkadzane z powodu stresu oksydacyjnego. Różnorodne badania wykazały, iż picie herbaty wpływa najbardziej pozytywnie na tkanki oka, szczególnie zaś na siatkówkę. Jednak to nie tylko zielona i biała herbata mają najlepszy wpływ na zdrowie. Miłośnicy czarnej herbaty również cieszyć się mogą z jej najlepszego działania. Picie herbaty czarnej zaniża ciśnienie krwi, ponadto minimalizuje stężenie hormonów stresu w organizmie. Różne badania mogą to potwierdzić. Co interesujące, wbrew powszechnej wiedzy, herbata posiada duże ilości kofeiny, chociaż tego rodzaju kofeina nazywana jest teiną, lecz chemicznie to identyczna substancja. Badania potwierdzają, iż połączenie kofeiny oraz innych związków, jakie znajdują się w herbacie (nowy serwis i nowe herbaty) będzie zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu 2.
herbata czerwona
Source: pixabay.com


Zielona herbata jest faktycznie korzystna dla serca. Jak jednakowoż chcemy, ażeby znajdujące się w niej związki rzeczywiście działały, to najbardziej korzystnie zaniżyć spożycie mleka oraz w zupełności zrezygnować z bawarki. Występująca w mleku kazeina jest w stanie osłabiać działanie dobroczynnych związków, jakie zawarte są w herbacie. Bardzo pomocna jest jednocześnie herbata z nagietka . Kilka niezbędnych informacji. Jest bardzo pomocna, by złagodzić dolegliwości miesiączkowe. Nagietek działa rozkurczowo, więc łagodzi bóle menstruacyjne.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to w tym miejscu także jest opublikowana świeża wiadomość (https://www.zielonalapka.com/pl/p/ODSTRASZACZ-kun-z-czujnikiem-ruchu-1500m2-mocny/191), która na pewno Ci się spodoba.

Tego rodzaju herbatę możemy pić 3-4 razy dziennie na parę dni przed pojawieniem się okresu. Jest jeszcze wiele pozostałych herbat, a każda z nich posiada właściwości, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jednak jak zastosujemy się do tych rad możemy być pewni wspaniałych zdrowotnych efektów.