Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Naprawdę duże bezrobocie w Polsce: konieczność poszukiwania pracy poza naszym krajem

Od dłuższego już czasu na terenie naszego kraju obserwuje się naprawdę wysoki poziom bezrobocia. Mnóstwo osób nie może znaleźć zatrudnienia. Odnosi się to już nawet do osób mających wyższe wykształcenie i mnóstwo kwalifikacji. To właśnie dlatego nasi rodacy naprawdę często decydują się wyjechać za pracą za granicę. Wśród popularnych kierunków znajduje się Anglia oraz Niemcy.

opiekunka
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto decyduje się na wyjazd poza Polskę musi uświadomić sobie to, że przynajmniej w pierwszym okresie pobytu o pracę dopasowaną do wykształcenia będzie raczej ciężko. W przypadku Wysp Brytyjskich znaczna część naszych rodaków rozpoczyna od pracy na tak zwanym zmywaku. Praca w barze, restauracji bądź pubie jest doskonałym początkiem. Ważne, że pozwala przynajmniej odrobinę podszlifować język. Powinno się pamiętać, że im lepsza jest nasza znajomość języka obowiązującego w państwie, do którego decydujemy się wyjechać, tym lepiej. Jeżeli chodzi o Niemcy, to Polki bardzo często pracują jako opiekunki do dzieci bądź osób w wieku podeszłym. Wystarczy wejść w dowolną wyszukiwarkę internetową i wprowadzić hasło „praca opiekunki w Niemczech od zaraz” - Prestige24H. Od razu pojawi się mnóstwo ogłoszeń. Ogłoszenia zatytułowane „praca opiekunki w Niemczech od zaraz” umieszczane są na najróżniejszych serwisach. Stawiając na wyjazd w charakterze opiekunki, dobrze jest skorzystać z pośrednictwa agencji. Działa ich obecnie bardzo dużo. Niestety, nie wszystkie oferują usługi na wysokim poziomie. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby wcześniej poznać opinie na ich temat. Internet wydaje się być w tym przypadku niezastąpiony. Praca opiekunki – zwłaszcza tej osób starszych – nie jest pracą (zobacz profesjonalne cv) lekką. Osoby takie trzeba często myć, ubierać, a także karmić. Do tego dodać trzeba problemy , które związane są z zanikami pamięci czy agresją.pieniądze
Author: Martin Abegglen
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd z Polski to dla dużej grupy osób jedyna szansa na znalezienie pracy. Na tego rodzaju rozwiązanie decyduje się dzisiaj naprawdę dużo osób i to nie tylko tych, które właśnie kończą studia. Dużej grupie osób się udaje i po określonym czasie znajdują w Anglii lub Niemczech pracę dopasowaną do swojego wykształcenia. Warunkiem jest jednak zawsze doskonała znajomość języka.