Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Jakie zwyczaje i tradycje panują podczas świąt Bożego Narodzenia.

Z okresem Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji, które się pielęgnuje z pokolenia na pokolenie. Święto to zalicza się do jednego z dwóch najuroczyściej celebrowanych w katolickim kościele, i jest obchodzone przeważnie w gronie rodziny.
Kolor
Author: Küçükçekmece
Source: http://www.flickr.com


Jednym z głównych momentów tego okresu jest wigilijna wieczerza, spożywana 24 grudnia. Zgodnie z tradycją składać się ona powinna z dwunastu dań, obowiązkowo z karpiem albo inną rybą, a na jej początku wszyscy domownicy będą się łamać opłatkiem i składają serdeczne życzenia. Wigilię kończy pasterka, która zaczyna się o północy. Do ważnych elementów świątecznych tradycji należą także wspólne kolędowanie i ubieranie choinki - świąteczne ozdoby -z tego ostatniego cieszą się szczególnie maluchy spragnione świątecznych prezentów.


Zwyczaj strojenia drzewka został zapożyczony od naszych sąsiadów z zachodu i na dobre zadomowił się w naszym kraju.

Ten tekst przedstawia niezwykle interesujące sprawy, zatem jeżeli masz chęć zgłębić omawiany temat bardziej, zobacz też to oficjalne źródło (https://c-l.pl/).

Jako choinki wykorzystywane są różnego rodzaju drzewa iglaste, takie jak świerk albo jodła, dużym zainteresowaniem cieszą się także sztuczne drzewka, zrobione z tworzywa. Podstawową rzeczą na choince są zawsze migające w różnych kolorach światełka, nadają one niepowtarzalnego klimatu i charakteru w czasie długich zimowych nocy. Jako ozdoby świąteczne można wykorzystać wiele rzeczy - Pinakoteka home pomoże ci znaleźć najlepszy prezent, bardzo popularne są różnego rodzaju szklane bombki, anielskie włosy albo łańcuchy.
Dzieci uwielbiają, jak na choince wieszane są słodycze, które można później po kryjomu zjadać. W wielu rodzinach praktykuje się również zwyczaj wykonywania różnego rodzaju ozdób choinkowych, przez co będą one wyjątkowe i niepowtarzalne.