Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Masz problem prawny i nie wiesz do jakiego specjalisty się udać? Przekonaj się, czym trudni się radca prawny a czym adwokat

Czy zdajesz sobie sprawę, iż adwokat oraz radca prawny to dwa różnorodne zawody, jednakże w ostatnim czasie można zauważyć zmniejszanie różnic między tymi dwoma zawodami. Jednakowoż, zdarza się niekiedy, że mamy jakiś problem prawny, ale nie mamy pojęcia do kogo się z nim zwrócić.


Budynek sądu
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Możemy wybrać adwokata, notariusza lub wspomnianego wcześniej radcę, jak radca prawny Nowy Sącz . Jak więc to rozróżnić? Zacznijmy od adwokata. Ten zawód reguluje ustawa prawo o adwokaturze. Dzięki niej może działać samorząd adwokacki, przeprowadzane są egzaminy na aplikacje, jednocześnie adwokaci mogą prowadzić działalność gospodarczą. Natomiast, reguły świadczenia usług radcy prawnego reguluje również ustawa. To ustawa z 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych. Zgodnie z najistotniejszą definicją tego typu ustawy, wykonywane tego zawodu wiążę się ze świadczeniem pomocy prawnej. Ale tutaj ważna uwaga, radca prawny nie ma kompetencji, ażeby występować jako obrońca w postępowaniach karnych oraz karnoskarbowych.

Jednocześnie, dobrze wiedzieć, iż w tego rodzaju sytuacjach pomoc określa się jako udzielanie porad, przygotowanie opinii czy opracowywanie aktów prawa. Przez tą definicję powinniśmy rozumieć również występowanie przed sądami oraz urzędami. Jakie są najważniejsze różnice? Dla potencjalnego klienta najważniejszą różnicą jest to, że jedynie adwokat jest w stani(adwokat wrocław)?pować jako obrońca w postępowaniach karnych i karnoskarbowych. Jeszcze jakiś czas temu radcowie prawni nie mieli prawa, aby występować w sprawach rodzinnych, np. w sprawach rozwodowych, jednakże aktualnie są w stanie prowadzić takie postępowania. Jednocześnie, coraz częściej postuluje się, aby połączyć te dwie profesje. Polska to jeden z nielicznych europejskich krajów, gdzie jest taka sytuacja, iż mamy dwa takie zawody.Przed budynkiem sądu
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Wytwarza to trudności, korzystniej więc połączyć te dwie profesje w jeden zawód. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że jak mamy problem z prawem cywilnym, rodzinnym, lub administracyjnym, to można wybrać się do jednego, czy drugiego na przykład do kancelaria Nowy Sącz. Adwokat i radca prawny jest w stanie nas reprezentować zarówno w sądzie cywilnym, administracyjnym lub Sądzie Najwyższym. Jednocześnie, to co wcześniej wspomnieliśmy - sprawy karne pozostają w gestii adwokata.