Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Przemiany na rynku pracy, jakie wystąpiły po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Wejście Polski w szeregi Unii Europejskiej bardzo zmieniło na pracowniczym rynku w naszym kraju. Znacznie wcześnie co prawda w ograniczonym zakresie emigracja istniała, ale było to wszystko niedużej skali. Żeby dostać legalnie pracę w którymś europejskim kraju trzeba było postarać się o odpowiednie pozwolenia, przejść całą biurokratyczną procedurę, a i nie było się pewnym, że odpowiedź będzie pozytywna.
Jakaś część osób pracowała na czarno, bez żadnych umów i świadczeń, takie osoby wyjeżdżały przykładowo na turystyczną wycieczkę i później w danym kraju pozostawały. Lecz w skali wszystkich zatrudnionych był to niewielki procent, zupełnie nie mający wpływu na krajowy rynek pracowników. I trwało to wszystko w ten sposób do 2004 roku, bowiem wtedy właśnie rozpoczęła się rewolucja, jaka trwa po dziś dzień. Wstąpienie do Unii spowodowało, że nagle przed pracownikami z Polski stanęła otworem duża część krajów członkowskich, a prasa i internet zaczęły wypełniać się anonsami takimi jak oferty pracy zagranica. Zobacz również: oferty pracy za granicą.Szasuje się, że do pracy w krajach należących do Unii wyjechało nawet kilka milionów ludzi. Stanowi to już parę procent wszystkich pracujących, i liczba taka w jakiś już sposób może wpłynąć na to, co dzieje się w Polsce.
Praca za granicą
Author: Rainer Stropek
Source: http://www.flickr.com
Emigrowali bardzo różni ludzie, absolwenci, którzy nie mogli znaleźć swojego pierwszego zajęcia, dorosłe osoby z małych wiosek, gdzie występowało duże bezrobocie, czy też doświadczeni, wykształceni specjaliści szukający nowych możliwości rozwoju.

Ta oferta premia uznaniowa jest bardzo ciekawa i jeżeli poszukujesz większą ilość wiadomości na opisywaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Oczywiście podstawową sprawą, która w większości przypadków miała wpływ na decyzję, były pensje, przeważnie kilkakrotnie wyższe niż w polskich firmach. Autor:
W części regionów malutkie wsie i miasteczka wręcz opustoszały, bowiem kto tylko mógł, to brał walizki i kupował bilet na wyspy. Część z ludzi, którzy przed dekadą wyjechali, w pewnym momencie powróciła, ale zdecydowana większość z nich prawdopodobnie zostanie na stałe na obczyźnie. Co więcej, bez przerwy ukazują się nowe ogłoszenia o pracę, zachęcające kolejnych ludzi do wyjazdu.