Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Formy materiałów. Co z czego szyć, co nosić?

Typy tkanin musi znać każdy, nawet nieszyjący. To, co masz na sobie jest tak samo ważne jak posiłek, jakie jesz jak też kremy, jakie nakładasz na twarz. To w ogromnej mierze dzięki wyborze materiałów czujemy się swobodnie oraz ciepło, jak w drugiej skórze.
Albo wręcz przeciwnie – nasza skóra nie odetchnie a wyłączne o czym myślimy to rychły prysznic. Dziś napiszę krótko a także bez nadmiaru specjalistycznego słownictwa o najważniejszych tkaninach i ich zastosowaniach - super dzianina wełniana.


dzianiny - LAMALAMA
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


dzianiny - LAMALAMA
Author: Every Nature
Source: Every Nature


Bluzki oraz topy – wygodne i sportowe szyje się zwykle z dzianin bawełnianych oraz wiskozowych. Te w wyższym stopniu wyjściowe możemy uszyć z wszystkiego, z czego wykonuje się koszule. Niekiedy miesza się dzianiny i na dla przykładu do bluzki z dzianiny doszywa się kołnierzyk z tkaniny. Spódnice – tu mamy najogromniejsze tkaninowe pole do popisu! Twarde materiały będą dobre na rozkloszowane spódnice. Grube, ładne płótna przydadzą się na suknię z kontrafałdami, natomiast nurek na projekt krojony z koła. Dzięki temu, że materiały są grube, spódnica będzie ładnie się układać. Na spódnicę nada się również dzianina wełniana. Spódniczka to jedyna część garderoby, którą możesz uszyć ze wszystkiego. Dobór tkanin zależy jedynie od fasonu - tutaj o dzianinie futerkowej.


wspinaczka po skałkach
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com


sukienki zestawiają funkcjonalność bluzeczki oraz spódnicy. Musimy zatem wybrać materiał, który zapewnia swobodę działania (bluzeczka) oraz układa się tak, jak tego potrzebujemy (spódnica).
Jeśli jesteście wygodni, musi mało się gnieść. Najbardziej popularną tkaniną na letnie sukienki będzie wiskoza, która jest leciutka, nie gniecie się i oddycha.


Na sweterki natomiast odpowiednia jest dzianina futerkowa.