Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Leasing pracowniczy jako pożyczenie pracowników

Leasing pracowniczy to wydzierżawienie pracowników zaangażowanych na stałe w drugiej jednostce. Żeby można było mówić o leasingu pracowniczym, musi dojść do nawiązania porozumienia pomiędzy dwoma pracodawcami, macierzystym i wypożyczającym, w jakim zakładany jest czas trwania urlopu bezpłatnego pracującego, jego stanowisko i typ przeprowadzanej pracy.


Przedsiębiorstwa uzgadniają również wynagrodzenie takiej osoby. Leasing pracowniczy jest zwykle stosowany przez jednostki w wypadku, gdy występuje wymóg sporządzenia pojedynczego, lub rzadko powtarzającego się zadania, zastąpienia nieobecnych pracujących, wykonania obowiązków, do których pracownicy nie posiadają koniecznych uprawnień, czy też uzupełnienia zatrudnienia z racji krótkotrwałego niedoboru pracowników, w szczególności podczas intensyfikacji prac. Umowa z jednostką macierzystą jest zawieszana na czas urlopu bezpłatnego, a pracownik nie odbiera w owym okresie zapłaty od tego pracodawcy. W tym wypadku podpisywana jest na ogół umowa o pracę na termin sprecyzowany. Tu odszukasz wszystkie szczegóły o ofercie - Dowiedz się więcej tu.
leasing pracowników
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com


Owo wyjście pomaga jednostce we właściwym kształtowaniu budowy kosztów. Wbrew pozorom, leasing pracowniczy nie jest wykorzystywany jedynie w odniesieniu do pracujących o niskich umiejętnościach, lecz również do wysokiej kategorii specjalistów, a nawet wyższej kadry menedżerskiej. Na tych warunkach nierzadko zatrudniani są pracownicy z Ukrainy.


Największe pożytki z użycia leasingu pracowniczego czerpie jednostka, która dzierżawi pracowników, a więc leasingobiorca.

Jeżeli według Ciebie prezentowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj również pomocne źródło (http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zywnosc_pasze_zwierzece/haccp_pl/haccp.html), które ma absorbujące dane - one z pewnością Cię zaciekawią.

Z jej perspektywy do najważniejszych pożytków należy obniżenie stałych kosztów pracy,