Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Typy i modele wodomierzy - co należałoby o nich wiedzieć i jaki wodomierz wybrać?

Oferta wodomierzy jest w dzisiejszych czasach niezmiernie zróżnicowana, na rynku odkryjemy wiele rozmaitych modeli i rodzajów wodomierzy, jakie odróżniają się od siebie licznymi parametrami technicznymi. To sprawia, że nie zawsze bezproblemowo nam wybrać trafiony, najlepszy wodomierz, jaki zrealizuje nasze oczekiwania.


Żeby wybrać odpowiedni wodomierz, wypada nie wyłącznie zorientować się w cenach oraz typach wodomierzy, lecz też w warunkach eksploatacji, typu instalacji wodnej lub sposobach realizowania pomiaru. A co warto wiedzieć na temat samych wodomierzy?


licznik
Source: flickr.com
Współcześnie najpopularniejszym typem wodomierzy są wodomierze mechaniczne, które dzielą się na wodomierze mokre i suche- zobacz na bmeters.plzują się one nadzwyczaj dobrą jakością, są urządzone w wirnik, jaki wprawiany jest w ruch obrotowy przez przepływającą wodę. Dzięki temu wskazuje on obecny stan zużycia. Ze względu na sposób, w jaki przesyłany jest ruch wirnika do liczydła, wodomierze te zdołamy podzielić na następne dwa typy - wodomierze suchobieżne oraz mokrobieżne. Istnieje też rozdzielenie wodomierzy ze względu na kontur wirnika, są to wodomierze śrubowe oraz skrzydełkowe.

Wodomierze skrzydełkowe najczęściej użytkuje się do małych instalacji, natomiast śrubowe mają użycie w przypadku większych, wobec tego stosuje się je z reguły w przemyśle. Oprócz tego wodomierze skrzydełkowe dzielą się także na wodomierze jednostrumieniowe i wielostrumieniowe. Wodomierze wielostrumieniowe posiadają wirnik z dodatkową osłonką, która sprawia rozbicie strumienia, oraz co za tym idzie, napływ wody znacznie mniejszymi strumieniami- BMeters - woBMeters - wodomierze wielostrumieniowewodomierze jednostrumieniowe posiadają wirnik bez osłonki, woda dopływa więc jednym, szerokim strumieniem.


Zarówno wodomierze wielostrumieniowe, jak też jednostrumieniowe bez problemu znajdziemy w ofercie sklepów, które posiadają tego rodzaju sprzęt. Warto zapoznać się z propozycją sklepów online, gdyż to właśnie one posiadają największą i najmocniej rozbudowaną ofertę. Na pewno w asortymencie odkryjemy perfekcyjne wodomierze, jakie spełnią nasze wyczekiwania.