Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/menu.inc).

Stolarski niezbędnik czyli co może się przydać w urządzaniu przeciętnego stolarskiego warsztatu.

Wielu ludzi chętnie w wolnym czasie majsterkuje w garażu lub warsztacie. Jednak aby rzeczywiście stało się to przyjemnością i frajdą, to warto pomyśleć o właściwym wyposażeniu takiego warsztatu. Zakupienie wszystkiego z pewnością trochę będzie kosztować, lecz jeśli się kupi sprzęty dobrej jakości, to powinny one służyć przez długie lata.

deska
Author: Den Braven
Source: Den Braven
Tak naprawdę w przypadku narzędzi nie warto oszczędzać, bo może się okazać, że trzeba będzie coś kupować dwa razy. W zależności od preferencji i zainteresowań majsterkowicza komplety narzędzi mogą się jednak od siebie różnić. Całkowicie innego zestawu będzie bowiem potrzebował stolarz amator, a czego innego ktoś, kto raczej częściej będzie pracował z metalem. Jeśli chodzi o materiał (zobacz narzędzia stolarskie), to podstawą będą tutaj różne odmiany pił. Za ich pomocą da się przecinać deski i formować elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną dużą, z napędem elektrycznym, i parę ręcznych. Bardziej doświadczeni stolarze pomyśleć również (zobacz by porównać) mogą o tokarce i frezarce do drzewa, za ich pomocą można będzie tworzyć bardzo zaawansowane kształty. Kolejną grupę narzędzi stanowią najróżniejsze dłuta i pilniki. Przy ich pomocy można będzie w ręczny sposób obrabiać drewno, i dostosowywać jego kształt do oczekiwań. Niezastąpiona również będzie wiertarka, akurat ona znajdzie zastosowanie w praktycznie każdym warsztacie, nie tylko stolarskim. Podczas obróbki większych elementów może się także przydać dobra siekiera, chociaż wielu stolarzy bardzo dobrze sobie radzi bez niej.

Zobacz ofertę: śruby w sklepie Bufmax.
młotek
Author: Todd McCann
Source: http://www.flickr.com
Z dużych narzędzi to chyba tyle, zostaną jeszcze mniejsze akcesoria, których również jest sporo. Młotki, miarki, kombinerki i ściski również powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, podobnie jak różne wersje śrubokrętów. Warto się także zaopatrzyć w akcesoria połączeniowe, tu warto kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, może się także przydać dobry klej do drewna i drewniane kołki. W niejednym przypadku pomocne mogą być też inne mniej typowe przedmioty i akcesoria, takie jak na przykład pręty nierdzewne.