Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/eurobridgeinfo.com/includes/theme.inc).

podatek

Zadania wiążące się z corocznym wypełnieniem deklaracji PIT

formularz PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Końcówka roku większości dorosłych, pracujących na swoje utrzymanie ludzi kojarzy się z powinnością rozliczania podatków. Dla wielu ludzi jest to raczej przykry obowiązek, kojarzący się z kolejkami w urzędach, a także z nieudolnym wypełnianiem właściwych formularzy. Z powodu niewystarczającej wiedzy w zakresie rozliczania się wiele osób szuka pomocy u profesjonalistów w tym zakresie, a więc w pierwszej kolejności do księgowych.

Nadchodzi czas wypełnienia pita, upewnij się, że potrafisz wszystko uzupełnić

obliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Wraz z rozpoczęciem nowego roku nadchodzi okres, gdy trzeba rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z dochodów za miniony rok. To wyjątkowo gorący czas zarówno dla podatników, jak i księgowych i samych Urzędów Skarbowych. Podatnicy przygotowują zeznanie podatkowe, a następnie oczekują na wypłatę nadpłaconego podatku lub uiszczają brakujące kwoty.

Wskazówki odnośnie wynajmu lokalu

mieszkanie
Source: www.morguefile.com
W kraju w czasie wynajmu apartamentu obowiązują konkretne zasady. Strony zawierające umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków zalicza się zapłata określonych podatków. Biorąc pod uwagę opodatkowanie wynajmu należy przyznać, że oprócz podatku podstawowego trzeba płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a ponadto podatek od nieruchomości. Strony są świadome tego, że gdy się nie wywiążą z zapłaty nałożonego na nich obowiązku podatkowego mogą spodziewać się bardzo surowych kar w formie stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu oraz ewentualne kary za brak zapłaty rozliczają dane organy podatkowe.

Gubisz się w paragrafach? Rozwiej swoje wątpliwości na lexperts!

Dużo z nas jest laikami w kwestii obowiązującego prawa. Często nie jesteśmy świadomi, że łamiemy prawo albo nie jesteśmy świadomi przysługujących nam praw. Ludzie często mają problemy z wypełnieniem formularza PIT. Skutki braku wiedzy mogą się okazać bardzo nieprzyjemne. Na szczęście w internecie jest dużo serwisów oferujących darmowe porady prawne. Przykładem może być serwis online. Każdy znajdzie tam ustawy prawne z wielu dziedzin życia.

Rozliczenia z nawiązką do ZUS, komu opłaca się podatek liniowy - czyli rozliczenia coraz bliżej

kalkulator obok monet
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każdy koniec roku oznacza przygotowywanie przez firmy deklaracji podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok ujrzą teraz światło dzienne w postaci kolumn i wierszy liczb w formularzu PIT. Jak w związku tym wygląda regulowanie zaległości finansowych? Jakie są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?

Co to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co warto wiedzieć o normach prawa pracy?

zgłoszenie do zus
Author: Joel Bombardier
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą trzeba zapoznać się z normami prawa pracy. Warto dowiedzieć się na jakich zasadach się wykonuje pracę, i jak obliczyć swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie zapisane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Kwota ta jest natomiast bazą naliczania podatku dochodowego a także składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich odjęciu pozostaje nam do wykorzystania wynagrodzenie netto, czyli kwoty, które to są przesyłane na konto pracownika.

W internecie mamy możliwość zrobić doprawdy wiele, także rozliczyć podatek. Sprawdź się, w jaki sposób!

kolejka do urzędu skarbowego
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Sieć zdobywa coraz większą renomę, także w naszym kraju. Obecnie za pośrednictwem tego komfortowego narzędzia można załatwić doprawdy wszystko! W internecie można dokonywać zakupów, ogląda się filmy i seriale, zawiera przyjaźnie czy czyta o licznych interesujących tematach. Za pośrednictwem internetu można także rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem nad wyraz wygodnym i oszczędzającym czas.

Jak pozyskać dodatkowe pieniądze, jeżeli pracowaliśmy za granicą?

pieniądze
Wyjazdy zagraniczne do pracy stały się dzisiaj naszą koniecznością. Trzeba pewnie przyznać, że warunki pracy proponowane nam w naszym ojczystym kraju niestety w wielu przypadkach nie są dobre. Na taki stan spraw na pewno ma wpływ nasz stan gospodarki, który pozostawia nam jeszcze dużo do życzenia. Wraz ze wstąpieniem do Unii Europejskiej sytuacja cokolwiek się poprawiła, jednakże tempo zmian jest nadal bardzo powolne.

Skrupulatnie opracowane rozliczenia z podatków dochodowych.

rozliczenie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Skrupulatnie wykonywane rozliczenia podatkowe to punkt wyjściowy do tego, żeby nie było później powodów martwić się, iż coś będzie nie w porządku, kiedy chodzi o załatwienie wszystkich kwestii z Urzędem Skarbowym. I jako, iż zbliża się termin oddania rozliczeń znacznie więcej podatników myśli o właśnie tym zagadnieniu.

Co to jest wynagrodzenie brutto oraz w jaki sposób obliczyć odsetki?

obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Wynagrodzenie brutto jest to płaca, jaka jest wynagrodzeniem pełnym, bez odliczania podatku albo składek, jakie są płacone poprzez pracowników. Zarobek brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (czyli takiego, które potocznie mówiąc, otrzymujemy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek dochodowy od osoby fizycznej. Wynagrodzenie brutto, jakie jest zdobywane przez pracownika, zazwyczaj jest określone na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło czy też zlecenia.

Księgowa to główny element zarządzania przedsiębiorstwem.

księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Każda firma chce osoby, zatrudniającej się księgowością. Żadna firma bowiem nie może funkcjonować bez bieżących rozliczeń, składania rachunków w odpowiednich miejscach a także kolejnych bardzo istotnych administracyjnych kwestii. Bardzo skuteczne biuro księgowe jest w stanie zorganizować za przedsiębiorcę właściwie wszystko.